SCOTTISH STRAIGHT YAVRU ILAN VE FIYAT

scottish straight yavru ilan ve fiyat

scottish straight yavru ilan ve fiyat

Blog Article

Sevecen ve uysal kişilikleri ile bilinen Scottish Straight kediler, farklı ev ortamlarına sağladıkları uyum nedeniyle her türlü aile için uygundurlar. İster yalnız yaşayan bekâr, ister kalabalık bir aile olun, Scottish Straight’lar sessizliğe ve kalabalık ev ortamlarına karşı son derece uyumlu canlılardır.
Sahiplerine karşı sadık olan Scottish Straight’lar, ilgiden hoşlanırlar ve kucağa gelmekten de hiç geri durmazlar. Bu bakımdan onlarla vakit geçirmesi oldukça keyifli ve huzur doludur. Eğer bir şey dikkatlerini çekerse de, bu defa neler olup bittiğini tam olarak anlayabilmeleri için kulaklarını dikerler ve sese odaklanırlar. Gözleriyle de dikkatini çeken nesneleri tarar ve takip ederler. Saldırgan ve aşırı enerjik bir yapıları olmasalar da fiziksel aktiviteye bağlı oyunlar oynamaktan hoşlanırlar. Sahipleri ile tut-getir oyunlarını oynamaya ise bayılırlar.
Scottish Straight’lar bir köşeye sinip uyumaktan da çok keyif alırlar. Bununla birlikte eğlenceli karakterlerdir. Hem ev içerisinde çocuklarla hem de uygun bir şekilde tanıştırıldıkları takdirde diğer evcil hayvanlarla da son derece iyi bir şekilde anlaşır ve geçinirler. Sosyal karaktere sahiptirler. Dolayısıyla ev ortamına da kolayca adapte olan Scottish Straight’lar iyi birer evcil kedi olabilirler.
Sahiplerine karşı sadakati ve yüksek zekâ seviyeleriyle bilinen website Scottish Straight kediler meraklılığı, özgüvenleri ve girişkenliğiyle de ön plana çıkarlar. Utangaç bir mizaca sahip olmayan Scottish Straight’lar ev içerisinde dolaşmayı, dikkatini çeken nesneleri gözleriyle taramayı ve sahiplerini bir odadan diğer odaya takip etmeyi sürdürürler.
Scottish Fold ile aynı kökene sahip olan Scottish Straight kedileri onlardan ayıran tek fark kulaklarıdır. Fold cinsi kedilerin kulakları başlarına doğru uzanırken, Scottish Straight’ların kulakları orta büyüklükte ve daha dik bir yapıya sahiptir. Bu da onlara daha asil bir görünüm kazandırır.

Report this page